Versele Laga Orlux Gold Patee Ballı Böcekli Kurtlu Kurutulmuş Karidesli Doğa Kuşları Maması 5 kg

Versele Laga Orlux Gold Patee Ballı Böcekli Kurtlu Kurutulmuş Karidesli Doğa Kuşları Maması 5 kg

Üretici:Versele Laga
Ürün Kodu:1
Stok Durumu:1
  • 285,00TL

  • KDV Hariç: 285,00TL

Versele Laga Orlux Gold Patee Ballı Böcekli Kurtlu Kurutulmuş Karidesli Doğa Kuşları Maması 5 kg


Versele Laga Orlux doğada ki kuşların beslenme alışkanlarını dikkate alarak bu özel mamayı oluşturmuştur. Yabani tohumlarla ve ekstra hayvansal protein kaynağı olan yeşil titrer sinek larvası,yeşil titrek sinek kurusu ve kurutulmuş karideslerle zenginleştirilmiş olduğu bu mamayı üreme mevsimlerinde kullanabileceğiniz gibi diğer sezonlarda da gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Kendine özgü bir tadı ve doğa kuşlarına göre ayarlanmış özel yenilebilirlik boyutu nedeniyle kuşlar bu mamayı rahatlıkla yiyecekler ve benimseyeceklerdir. İçerisinde 100% doğal bal ve esansiyel yağlar kullanılarak nemli hale getirilmiştir.Saka,floraya,iskete v.b doğa kuşları için rahatlıkla kullanılabileceği gibi muhabbet kuşları ve paraketlerde de rahatlıkla kullanılabilir. 

Flora-Stimul (Sağlıklı Bağırsak Florası) 

 

Flora-Stimul prebiyotiği FOS'un benzersiz bir bileşimidir (Frukto-oligo-sakkaritler) ve MOS (Mannan-oligosakkaritler). Bu bileşim yalnızca iyi huylu, bağırsak bakterileri tarafından kullanılabilir ve en uygun bağırsak florasını oluşturur. Flora-stimul; bağırsak duvarında ve patojenik bakterilerin fazla büyümesini ve yapışmasını önler.Flora-Stimul sayesinde mide ve bağırsak sorunları çabucak çözülür ve kuşlar kafes ortamına çok daha kolay adapte olur.

 

Pro-Feather (Tüy Gelişimi)

Pro-Tüy:temel yağ asitlerinin benzersiz bir kombinasyonu (omega-3 ve omega-6) ve kükürtlü amino asitlerinden oluşur. Bu katkılar vücuda birlikte alındığında tüy dökümü zamanı en iyi şekilde geçer.Tüylerin %86 lık bir bölümü proteinden (kreatin) oluşur. Bu aminoasitler kükürtlü ve L formunda olduğu için vücut tarafından %99 luk bir bölümü kullanılır.Bu durum ise Pro-Tüyün önemini açıklar.Normal bir beslenmeden gelen L kaynaklı olmayan aminoasitlerle bu seviyeleri yakalamak mümkün değildir.Buna ek olarak, Pro-Tüy içinde esansiyel yağ asitleri bağışıklık sistemi açısından önemli bir rol oynar. Bu kuşlar kolay kolay hastalanmazlar ve enfeksiyonlara yakalanma riski çok düşüktür.

 

 


Pro- Growth (Büyüme Destekleyici) 

 

Pro-Büyüme temel amino asitler, sindirilebilir kalsiyum ve L-karnitinin benzersiz bir bileşimidir.Yeni doğan yavrular için L formundaki bu aminoasitler elzemdir. Esansiyel amino asitler iyi yumurta gelişimi için vazgeçilmezdir.Kalsiyum ise iyi yumurta kabuğu oluşumu ve sağlıklı bir iskelet yapısı için önemli bir rol oynamaktadır.İçeriğindeki L-Karnitin sayesinde kuşlar gereksiz yağlanmadan kurtulurlar ve çok daha enerjik olurlar.

 

Nasıl Kullanılır?

Üreme dönemlerinde her gün, normal dönemlerde hafta da 3 kez mevsimine göre sebze,meyveler ve yabani tohumlar ile kullanılabileceği gibi hazır yenilebilir yapısı sayesinde kuşların önüne direkt olarak ta sunulabilir.Yapılan karışım gün içersinde kuşlar tarafından tüketilmelidir.Tüketilmeyen karışım kullanılmamaldır.

 

Çok Önemli Not:

 

Doğa kuşlarına asla çimlendirmelik maş fasülyesi kullanmayınız.Toksik miktarı çok yüksek olduğu için bağırsak florasında tahribatlara sebebiyet verebilir.

 

İçindekiler:

Unlu mamüller, yumurtalar ve yumurta türevleri (% 15), bitkisel protein özleri, yağlar ve katı yağlar, tohumlar (yabani tohumlar% 5), bal (% 5), çeşitli şekerler, yumuşakçalar ve kabuklular, bitkisel kökenli türevler, hububatlar, böcekler, mineraller, FOS, MOS

 

Analiz Değerleri : 

Protein% 18.50, Yağ içeriği% 18, Ham lif% 2.50, Ham kül% 3.50, Kalsiyum% 1.10, Sodyum% 0.30, Fosfor% 0.40, Lizin% 1, Metiyonin% 0.35,% 0.32, Tripleks% 0.21, Sistin% 0.32


Besin Değerleri : 

A Vitamini 39660 IU, D3 Vitamini 2060 IU, E Vitamini 317 mg, K3 Vitamini 3.80 mg, B1 Vitamini 9.10 mg, B2 Vitamini 20.30 mg, Kalsiyum D-pantotenat 25.40 mg, B6 Vitamini 7.60 mg, B12 Vitamini 0.04 mg, Vitamin C 95 mg, Niasin 82.50 mg, Kolin klorür 1015 mg, Folik asit 1.50 mg, Biotin 0.25 mg, L-Karnitin 63 mg, 3b103 (demir) 42 mg, 3b202 (iyodin) 1.70 mg, E4 (bakır) 8.50 mg, 3b502 (manganez) ) 84.50 mg, 3b603 (çinko) 82 mg, E8 (selenyum) 0.17 mg


Saklama Şartları:

Oda sıcaklığında orijinal kovasında saklayınız.Asla buzdolabında saklamayınız.Güneş,nem ve rutubetten uzak tutunuz.


 

Ürün Ağırlığı:

5kg

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
    Kötü           İyi