Versele Laga Orlux Frutti Patee Nemli Tropik Meyveli Kuş Maması 5kg

Versele Laga Orlux Frutti Patee Nemli Tropik Meyveli Kuş Maması 5kg

Üretici:Versele Laga
Ürün Kodu:1
Stok Durumu:1
  • 235,00TL

  • KDV Hariç: 235,00TL

Versele Laga Orlux Frutti Patee Nemli Tropik Meyveli Kuş Maması 5kgOrlux Frutti patee kanaryalar, tropik ispinozlar ve küçük parakeetler için ekstra enerji sağlayan kuşlarınız için çok renkli bir seçenektir.Frutti patee nin büyüklüğü bahsi geçen kuşlar için rahatlıkla yenebilecek büyüklüğündedir , böylece mamayı severek tüketecekler ziyan olmayacaktır.Frutti patee kurutulmuş gerçek meyveler ile zenginleştirilmiştir. % 100 saf ve doğal bal katkısı ile yüksek bir besin değeri sağlanmıştır. Ekstra lisin ve metionin kuşlarınızın maksimum üretkenlik , büyüme ve çok kaliteli tüylere sahip olmasını sağlar.Orlux Frutti Patee Dünyada bir çok profesyonel kuş üreticisi ve hayvanat bahçeleri tarafından da kullanılmaktadır.

 

Flora-Stimul (Sağlıklı Bağırsak Florası)

Flora-Stimul prebiyotiği FOS'un benzersiz bir bileşimidir (Frukto-oligo-sakkaritler) ve MOS (Mannan-oligosakkaritler). Bu bileşim yalnızca iyi huylu, bağırsak bakterileri tarafından kullanılabilir ve en uygun bağırsak florasını oluşturur. Flora-stimul; bağırsak duvarında ve patojenik bakterilerin fazla büyümesini ve yapışmasını önler.Flora-Stimul sayesinde mide ve bağırsak sorunları çabucak çözülür ve kuşlar kafes ortamına çok daha kolay adapte olur.

 

Pro-Feather (Tüy Gelişimi)

Pro-Tüy:temel yağ asitlerinin benzersiz bir kombinasyonu (omega-3 ve omega-6) ve kükürtlü amino asitlerinden oluşur. Bu katkılar vücuda birlikte alındığında tüy dökümü zamanı en iyi şekilde geçer.Tüylerin %86 lık bir bölümü proteinden (kreatin) oluşur. Bu aminoasitler kükürtlü ve L formunda olduğu için vücut tarafından %99 luk bir bölümü kullanılır.Bu durum ise Pro-Tüyün önemini açıklar.Normal bir beslenmeden gelen L kaynaklı olmayan aminoasitlerle bu seviyeleri yakalamak mümkün değildir.Buna ek olarak, Pro-Tüy içinde esansiyel yağ asitleri bağışıklık sistemi açısından önemli bir rol oynar. Bu kuşlar kolay kolay hastalanmazlar ve enfeksiyonlara yakalanma riski çok düşüktür.

 

 Pro- Growth (Büyüme Destekleyici)

 

Pro-Büyüme temel amino asitler, sindirilebilir kalsiyum ve L-karnitinin benzersiz bir bileşimidir.Yeni doğan yavrular için L formundaki bu aminoasitler elzemdir. Esansiyel amino asitler iyi yumurta gelişimi için vazgeçilmezdir.Kalsiyum ise iyi yumurta kabuğu oluşumu ve sağlıklı bir iskelet yapısı için önemli bir rol oynamaktadır.İçeriğindeki L-Karnitin sayesinde kuşlar gereksiz yağlanmadan kurtulurlar ve çok daha enerjik olurlar.

 

Nasıl Kullanılır?

 

Üreme dönemlerinde her gün, normal dönemlerde hafta da 3 kez mevsimine göre sebze, meyveler ve yabani tohumlar ile kullanılabileceği gibi hazır yenilebilir yapısı sayesinde kuşların önüne direkt olarak ta sunulabilir.Yapılan karışım gün içersinde kuşlar tarafından tüketilmelidir.Tüketilmeyen karışım kullanılmamaldır.

 

 


Çok Önemli Not:

Sebze ve meyve rendelenmiş mamalar yaz aylarında maksimum 12 saat, kış aylarında maksimum 24 saat içerisinde tüketilmelidir. Tüketilmeyen mamalar kafeslerden kaldırılmalı ve tekrar kullanılmamalıdır.

 

 

İçindekiler:

Yumurta ve yumurta türevleri (en az % 30), unlu mamüller, bitkisel protein özleri, yağlar ve katı yağlar, tohumlar, bal, çeşitli şekerler, mineraller, meyveler, FOS, MOS

 

 

Analiz Değerleri ve Besin Değerleri

Protein% 18.50, Yağ içeriği% 18, Ham lif% 2.50, Ham kül% 3.50, Kalsiyum% 1.10, Sodyum% 0.30, Fosfor% 0.40, Lizin% 1, Metiyonin% 0.35,% 0.32, Tripleks% 0.21, Sistin% 0.32Protein% 14, Yağ içeriği% 12, Ham lif% 2, Ham kül% 4, Kalsiyum% 1.40, Fosfor% 0.45, Lizin% 0.72, Metiyonin% 0.30,% 0.45, Triptofan% 0.20, Sistin% 0.25 A Vitamini 31250 IU, D3 Vitamini 1600 IU, E Vitamini 250 mg, K3 Vitamini 3 mg, B1 Vitamini 7.20 mg, B2 16 mg Vitamini, Kalsiyum D-pantotenat 20 mg, B6 Vitamini 6 mg, B12 Vitamini 0.03 mg, Niasin , C Vitamini 75 mg, Kolin klorür 1200 mg, Folik asit 1.20 mg, Biotin 0.20 mg, L-Karnitin 75 mg, 3b103 (demir) 50 mg, 3b202 (iyot) 2 mg, E4 (bakır) 10 mg, 3b502 (manganez) 100 mg, 3b603 (çinko) 97 mg, E8 (selenyum) 0,20 mg

 

Saklama Şartları:

Oda sıcaklığında orijinal kovasında saklayınız.Asla buzdolabında saklamayınız.Güneş,nem ve rutubetten uzak tutunuz.

 

 

Ürün Ağırlığı:

5kg

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
    Kötü           İyi