FonioPaddy Tohumu 1kg

FonioPaddy Tohumu 1kg

Üretici:Çırpan Kuş Dünyası
Ürün Kodu:1
Stok Durumu:1
  • 200,00TL

  • KDV Hariç: 200,00TL

FonioPaddy Tohumu 1kg

 

Fonio Paddy aslında pirinçgillerden olan bir bitki tohumudur.Avrupa'da çoğu kuş yetişticilerin mucizevi tohum olarak kabul etttiği bir tohum çeşididir.Kafes kuşlarının Cocsidiyoz rahatsızlığı yakalanmasını engellemek için kullanılan doğal bir tohumdur.
Cocsidiyoz'u kısaca tanımlamamız gerekirse; kuşların ince bağırsaklarında yaşayan parazitlerdir. Bu parazitlerin çoğalması kuşlarda ishal, kansızlık, kilo kaybı, iştahsızlık, tedavi süresi uzun sürebilecek hastalıklara ve erken ölümlere sebep olmaktadır. Veterinerlerin 3 yıldan fazla süren araştırmalarda FONİO PADDY'nin Cocsidiyozu güçlü ölçüde azalttığı kanıtlanmıştır. Cocsidiyoz olan bir kuş üzerinde yapılan araştırmada 1 hafta boyunca FONİO PADDY kullanılması sonucunda kuşun dışkısında Cocsidiyoz'a rastlanmamış ve aynı kafes içerisindeki diğer kuşlara Cocsidiyoz bulaşmamıştır.

Çok küçük olması ve ağır bir tohum olması nedeni ile diğer yemler ile birlikte karıştırılıp verilmemesini tavsiye ediyorruz ama bazı Avrupa'lı üreticiler diğer yemlerle bu ürünü karıştırarak vermektedirler.Diğer yemler ile verildiğinde yemlik içersinde dibe çökecektir. Kuşların mamalığına haftalık olarak yaklaşı 5 gr. (1 çay kaşığı) verilmelidir, kuş sayısına göre orantılama yapılmalıdır. Eğer önerilen miktardan fazla tüketilmiş ise doğal bir ürün olması sebebi ile herhangi bir yan etki göstermemektedir. 

FONİO PADDY kullandığınız sürece kuşların Cocsidiyoz'dan uzak kalacaktır. 

Net:1kg

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
    Kötü           İyi